اردبیل| اتمام ۷۶ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور بیش از ۱۰ سال زمان می‌برد + فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، صدیف بدری با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در اردبیل اظهار داشت: در حال‌حاضر ۷۶ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که اگر سالانه برای این پروژه‌ها ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود و اگر ۱۰۰ درصدی این اعتبارات تخصیص یابد اتمام این پروژه‌ها بیش از ۱۰ سال طول می‌کشد.

وی با اشاره به اینکه براساس نقل قول دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کشور ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است،‌ افزود: این امر از نقل قول مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است که اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کفاف عمر دولت روحانی را نمی‌دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: براساس بررسی‌های انجام گرفته حدود ۳۰ درصد پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور عملیات اجرایی‌شان فعال است و بقیه پروژه‌ها راکد مانده یا به صورت جزئی برخی فعالیتها در این پروژه‌ها انجام می‌شود.

بدری تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در کشور پروژه‌های مهمی بوده که احداث و بهره‌برداری آن می‌تواند تحول عظیمی در توسعه و پیشرفت منطقه داشته باشد که متاسفانه با این وضعیتی که موجود است اتمام این پروژه‌ها یک آرزوست.

هیچ آمادگی برای مقابله با بحران زلزله در تهران وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر در تهران و برخی استانهای بزرگ کشور زلزله‌ بزرگی و بحرانهای دیگری مثل برف بیاید به هیچ وجه آمادگی در مدیریت بحران کشور وجود ندارد و این امر تاسف‌آور است.

بدری افزود: در زلزله اخیر تهران و بارش برف سنگین وضعیت نامطلوب مدیریت بحران کشور به خوبی محسوس بود و به هیچ وجه مدیریت بحران در آمادگی به سر نمی‌برد و در صورت بروز هرگونه حادثه طبیعی احتمالی فقط خداست که می‌تواند به مردم کمک کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: در برف اخیر تهران مشکلات و سردرگمی‌های زیادی به وجود آمد به طوری که در فرودگاه تهران به دلیل بارش سنگین برف بیش از ۴ هزار مسافر ۳۶ ساعت سردرگم شدند.

بدری تصریح کرد: اگر مسئولان مدیریت بحران کشور توانایی مدیریت بحران را ندارند و نبود امکانات و اعتبارات را بهانه قرار می‌دهند بیایند به صورت شفاف استعفای خود را اعلام کنند تا افرادی توانمند و تخصصی باتوجه به امکانات موجود مدیریت بحران کشور را در دست بگیرند.

وی گفت: در بحث جان و سلامتی مردم و ایمنی باکسی تعارفی نداریم و باید مدیریت بحران هرچه زودتر چاره‌ای اساسی به کار گیرد تا در صورت بروز حوادث احتمالی راهکارهای مقابله‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن انجام گیرد.

ایرادات لایحه حمایت از معلولان در مجلس برطرف شد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس افزود: شورای نگهبان برخی ایراداتی در رابطه با لایحه حمایت از معلولان گرفته بود که این ایرادات توسط مجلس شورای اسلامی برطرف و دوباره به شورای نگهبان ارجاع شد.

بدری گفت: منتظر تصویب لایحه حمایت از معلولان توسط شورای نگهبان هستیم که این لایحه برای قشر معلولان بسیار مهم بوده و ارتقای خدمات به این قشر را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت: در لایحه حمایت از معلولان بندهای بسیار مهمی مبنای کار است که از جمله این خدمات تحصیل رایگان معلولان و ارائه خدمات بانکی، مناسب‌سازی محیط شهری و فضای عمومی و استخدام رسمی و شرکتی است که می‌تواند برای قشر معلولان مفید واقع شود.

بدری تصریح کرد: در رابطه با پرداخت شهریه دانشجویان معلول نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و افراد معلول بدون هیچ دغدغه‌ای و به صورت رایگان می‌توانند در سطوح مختلف تحصیلی نسبت به ادامه تحصیل اقدام کنند.

مشکلات معیشتی خبرنگاران جدی است؛ مطالبه خبرنگاران از تریبون مجلس مطرح می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس گفت: خبرنگاران کشور به ویژه در شهرستان‌ها با مشکلات معیشتی جدی مواجه هستند که این امر جای تاسف دارد که فردی که شبانه‌روزی و در شغلی بسیار حساس فعالیت دارد مبالغ ناچیز را دریافت کند.

بدری افزود: بنده باجدیت پیگیر مطالبات خبرنگاران هستم و از تریبون مجلس تذکرات لازم را به مسئولان مربوطه خواهم داد تا با انجام پیگیری‌های لازم تصمیمات اساسی برای برطرف کردن مطالبات خبرنگاران اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: خبرنگاری  شغلی بسیار حساس و تاثیرگذار در جامعه می‌باشد و باید این قشر از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشند تا بتوانند بدون هیچ دغدغه‌ای مطالبات مردم را پیگیری و مسئولان را به چالش بکشند.

ایجا راه‌آهن اردبیل-پارس‌آباد کاملا توجیه اقتصادی دارد

نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس گفت: ایجاد راه‌آهن اردبیل-پارس‌آباد کاملا توجیه اقتصادی دارد که می‌تواند تحول عظیمی در پویایی اقتصاد و اشتغال منطقه ایجاد کند.

بدری با اشاره به تسهیل روند تکمیل راه‌آهن اردبیل-میانه افزود: با حضور بهنام‌جو، استاندار اردبیل روح تازه‌ای در تسهیل عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل-میانه ایجاد شده است و نمایندگان مجلس نیز باجدیت پیگیری اتمام این پروژه هستند تا این پروژه در مدت زمان مشخص شده به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: خوشبختانه راه‌آهن اردبیل تنها راه‌آهنی بود که امسال با افزایش اعتبار مواجه شد که انتظار می‌رود برای احداث راه‌آهن پارس‌آباد نیز از فاینانس خارجی اعتبار اختصاص یابد تا این طرح نیز در مدت زمان مشخص در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس تصریح کرد: اتمام پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه و اردبیل-پارس‌آباد مطالبه بحق مردم استان اردبیل می‌باشد که تمهیدات لازم برای اتمام این پروژه‌ها انجام شده است و در روزهای گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان مصالح برای اجرای راه‌آهن اردبیل اختصاص داده شد.

نبود آمایش گردشگری ضعف بزرگ میراث فرهنگی اردبیل است

نماینده مردم اردبیل، نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس گفت: نبود آمایش گردشگری و مطالعه ظرفیتهای گردشگری یکی از ضعفهای اساسی میراث فرهنگی استان می‌باشد و باید مسئولان این دستگاه نسبت به شناسایی و مطالعه ظرفیت تمام مناطق استان اقدام کنند تا براساس این امر سرمایه‌گذاری انجام شود.

بدری با اشاره به کلنگ‌زنی پل تمام شیشه‌ای ایران در هیر افزود: این پروژه به هیچ وجه رقیبی برای پل معلق مشگین‌شهر نبوده بلکه افزایش گردشگر در استان را نیز بعد از راه‌اندازی به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذار پل شیشه‌ای هیر اهتمام ویژه‌ای برای اجرای این پروژه دارد که نمایندگان مجلس از این سرمایه‌گذار حمایت می‌کنند تا بدون کوچکترین دغدغه‌ای بتواند این پروژه‌ را سال آینده به بهره‌برداری برساند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: استاندار اردبیل نیز باید در ارائه مجوز به حوزه گردشگری اهتمام ویژه‌ای داشته باشد تا سرمایه‌گذاران متناسب با ظرفیتهای مناطق مختلف استان بتوانند سرمایه‌گذاری کنند.

 تا آخرین لحظه برای تصویب منطقه آزاد اردبیل تلاش می‌کنیم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: تا آخرین لحظه برای تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل تلاش خواهیم کرد و در این زمینه مذاکرات تک به تک،‌ گروهی و بحثهای دیگر را مبنای کار قرار داده‌ایم.

بدری افزود: استان اردبیل شرایط و زیرساختهای لازم را برای راه‌اندازی و ایجاد منطقه آزاد تجاری دارد که برنامه‌ریزی شده نمایندگان استانهایی که خواستار تصویب منطقه آزاد تجاری در استان خود هستند با رئیس مجلس، رئیس سازمان صدا و سیما و دبیر مناطق آزاد کشور دیداری داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر قرار هست منطقه آزاد تجاری تصویب نشود پس باید مناطق آزادی که هم‌اکنون در کشور وجود دارد این مناطق نیز جمع‌آوری شود چرا که اردبیل ظرفیت بسیار ویژه‌ای نسبت به مناطق آزاد سایر استانها دارد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *