قم| نوبخت: دولت ۱۲ برنامه برای رونق تولید و اشتغال در سال آینده دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح‌های صنعتی دهه فجر استان قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های دولت برای فعالان بخش تولید اظهار داشت: دوازده برنامه برای رونق تولید و اشتغال داریم که این برنامه‌ها می‌تواند بیش یک‌میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی را در سال آینده ایجاد کند.

وی نخستین برنامه را در عرصه احیای بافت‌های فرسوده عنوان کرد و گفت: این برنامه بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را در بافت‌های فرسوده  شهری و روستایی در برمی‌گیرد، که ۵۰ هزار واحد در روستاها و ۵۰ هزار واحد نیز به‌صورت مسکن حمایتی در شهرها خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ادامه داد: برای شهرهایی که متأسفانه ازنظر آلودگی هوا نیاز به توجه بیشتری دارند، ازنظر نوسازی ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری برنامه‌ریزی وسیعی صورت گرفته است، همچنین در عرصه کشاورزی هم سه برنامه در خصوص پرورش ماهی در قفس و همچنین احیای اراضی و به‌ویژه کشت‌های گلخانه‌ای و صنایع وابسته به کشاورزی در نظر گرفته‌شده است.

نوبخت گفت: مصمم هستیم برای سال آینده تسهیلات را ارزان‌تر ازآنچه امسال و سال قبل  به واحدهای تولیدی داده‌ایم اعطا کنیم، و این امر نیازمند آیین‌نامه‌ای است که باید تنظیم شود، همچنین ان شالله برای واحدهای صنعتی نیز تسهیلات ارزان‌قیمت اعطا خواهد شد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *