شیراز| ۵۰۰ کودک شیرازی پرچم ایران را به اهتزار درآوردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، در این مراسم که امروز در باغ جنت شیراز برگزار شد، کودکانی از ۲۰۰ مهدکودک شیراز گردهم جمع شده و با برگزاری جشن انقلاب اشعار و نوشته‌های خود در مورد ایران قرائت کردند.

در این مراسم مدیرکل بهزیستی استان فارس با تبریک ایام الله دهه پرفروغ فجر و یاد و نام امام خمینی (ره)و شهدای انقلاب، اظهار داشت:کودکان آینده‌سازان و عزیزان جامعه ما هستند که در سن حساس یادگیری و رشد بوده و شکل‌گیری شخصیت از تولد تا هشت سالگی آنها، در دست اولیا و مربیان مهدهای کودک است.

سید مرتضی موسوی بیان کرد: علاوه بر اولیا، مسئولین مهدها نیز باید بتوانند اهداف و آرمان‌های انقلاب و تمام ارزش‌ها و مهارت‌های دینی ،فرهنگی، اجتماعی وفردی را به کودکان آموخته و در دیدگاه آنها نهادینه کنند.

مدیرکل بهزیستی استان فارس همچنین به اولیا ومربیان مهدکودک‌ها توصیه کرد: با بیان مسایل و آگاهی دادن کودکان به مشکلات،  شادی و نشاط و روحیه امیدواری را با حفظ مسایل مذهبی،فرهنگی وانقلابی برای داشتن نسل‌های موفق در آینده  ترویج کنند.

موسوی همچنین مشارکت اجتماعی را در تمام سطوح زندگی برای تربیت هرچه بهتر کودکان برای رسیدن به حدعالی امید به زندگی ضروری دانست و افزود: معتقدیم باید فرزندان را طوری تربیت کردند که در آینده الگوی نسل‌های ما باشند.

در این مراسم  عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز با قدردانی از برگزاز کنندگان این مراسم اظهار داشت: ایجاد نشاط و شادابی یکی از موضوع‌های مهم است که باید در خانواده‌ها مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه نیز پدران و مادران نقش اساسی و مهم را برعهده دارند.

سیروس پاک‌فطرت افزود: پیوند نسل امروز با نسل انقلاب یکی از ضرورت‌های مهم در جامعه امروز است و باید مسئولان متولی به ویژه آموزش و پرورش و همچنین بهزیستی که آموزش کودکان را در مهدها به عهده دارند باید مورد توجه قرار دهند.

پاک‌فطرت تصریح کرد: دستاوردها و موفقیت‌هایی که در جامعه امروز اتفاق افتاده به برکت انقلاب و به مدد خون شهیدان و جانفشانی رزمندگان دوران دفاع مقدس است که باید نسل امروز را نیز چنین تربیت کرد.

به گزارش تسنیم، جشنواره بادبادک‌ها به مناسبت دهه پر فروغ فجر  با همکاری اداره کل بهزیستی فارس و کانون توسعه وهمیاری مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی شیراز و همچنین شهرداری منطقه چهار شیراز  همراه با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و مسابقه برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *