قزوین| پایداری انقلاب در نتیجه اتصال به نهضت عاشورا است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز در مراسم گلبانگ انقلاب که در سالن ورزشی غدیر برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب ثمرات بسیاری برای ملت ایران به ارمغان گذاشته که مهمترین آن را می‌توان امنیت و پایداری حکومت اسلامی نام برد.

وی بیان کرد: در واقع انقلاب با اتصال به نهضت عاشورا پیروز شده و همین امر در پایداری و گسترش انقلاب در جهان اثرگذار بوده که باید برای نوجوان و جوانان تبیین شود.

امام جمعه قزوین ادامه داد: انقلاب اسلامی همچنین ادامه نهضت‌های تمام انبیای الهی است تا وعده‌های خداوند بر استقلال و عزت ملت‌های خداجو تحقق یابد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: انقلاب را می‌توان از چند بعد متفاوت بررسی کرد و به آرمان‌های آن پی برد که از جمله آنها می‌توان به انقلاب فرهنگی، علمی و… اشاره کرد که در معرفی انقلاب تعابیر مناسبی محسوب می‌شوند.

عابدینی گفت: چشم انداز این انقلاب ، ظهور منجی عالم بشریت و سربازان آن هم نوجوانان هستند که در سنگر علم و دانش، وحدت، امید و نشاط در حال تلاش هستند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه از منظر قرآنی همه انگیزه‌های انقلابی برخاسته از قرآن است، ادامه داد: به طور مثال خداوند در قرآن کریم وعده داده زمین را به مستضعفان عالم عطا کند، کسی که به این وعده باور داشته باشد نمی‌تواند سلطه رژیم طاغوت را بپذیرد.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *