بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری گرگان در شان مردم نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سید مناف هاشمی عصر امروز در آیین معارفه شهردار گرگان اظهار داشت: در راستای سنت حسنه‌ای که در کشور ما است در مراسم تکریم و معارفه قرار داریم و از زحمات شهردار گذشته تشکر و به شهردار جدید خیرمقدم می‎گوییم.

وی تصریح کرد: نسبت به مسائل مدیریت شهری خود را بیگانه نمی‎دانم و خوشحالم این توفیق نصیب من شد و قرابتی با موضوع شوراها، قوانین حوزه شهرداری و خدمات شهرداری‎ها دارم.

استاندار گلستان به خدمات‌رسانی شهرداری‎ها به مردم اشاره کرد و گفت: مسئولیتی فردی که سکان شهرداری را برعهده می‎گیرد سخت است و انجمنی به عنوان شورای اسلامی شهر گرگا،ن کار سخت‎تری را برعهده دارند چرا که امین مردم در خدمت‎رسانی هستند.

هاشمی با بیان اینکه جایگاه شوراها و شهرداری‎ها روزبه روز باید مستحکم‌تر شود، گفت: فردی که نماینده مردم شد از آن جهت که با حق‌الناس و هزینه کردن رو‎به رو است کار سختی دارد.

وی با بیان اینکه هزینه‎کردن در حوزه حق الناس سخت‎تر از بیت‌المال است، یادآور شد: این تجربه در کشور ما نوپا است و به عمر ۲۰ سالگی نرسیده و جا دارد تلاش بیشتری کنیم تا اعتماد به وجود آمده روز به روز بیشتر کنیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه با اعتماد مردم امروز جایگاه پیدا کردیم، گفت: هرجا نیاز به کمک است دست نیاز خود را به سمت مردم دراز می‎کنیم و هرجا بحث مشارکت، انقلاب و سازندگی باشد به مردم توجه داریم و باید امین‎هایی برای مردم داشته باشیم تا جوانان ما و آیندگان ما را الگو بیگرند.

هاشمی با بیان اینکه هماهنگی‌ها و صمیمیت بین حاکمیت و مردم باید روز به روز بیشتر شود، افزود: مدیریت شهری نیز یک ضلع حاکمیت است و از مردم وجوهی دریافت می‎کنید و در کمیسیون‎های مختلف باید هزینه کنید.

وی گفت: شهرداری بایدبتواند با یک بودجه واقعی مدیریت شود و انحراف از بودجه تا ۵ درصد شاید قابل قبول باشد چرا که در بودجه ما پیش‎بینی می‎کنیم و در کشور نیز چون درآمد نفت و گاز و صادرات است شاید با مشکل روبه‎رو شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه عوارض و بودجه شهرداری نیز یک ظرفیتی دارد و قابل پیش‎بینی است، گفت: شناخت مسائل و موضوعات سنگینی برعهده شوراها و شهرداری است که باید از طریق شوراهای محلی، مردم و کمیسیون‎های محلی در اختیار شهردار قرار گیرد.

هاشمی با بیان اینکه در بحران‎ها و حوادث و ترافیک، شهرداری‎ها باید شبانه‎روز خدمت کنند، گفت: ارائه خدمات نامطلوب سبب نارضایتی مردم می‎شود. در هر موضوعی که در شهرداری وارد شویم با انتفاع مردم رو‎به رو هستیم مانند حوزه شهرسازی، بودجه و ترافیک و این وظایف بین افراد مختلف و شوراها تقسیم شده و وزن اهمیت آن بسیار بالا است.

استاندار گلستان تاکید کرد: براساس مطالعاتی که انجام شده شهرداری جایی است که با توجه به اینکه طرف حساب مردم آنان هستند می‎تواند فساد به وجود بیاید و برای جلوگیری از آن باید شهرداری را مانند اتاق شیشه‎ای دنبال کنیم.

هاشمی به عدم ترک تشریفات در برخی از مناقصه‎ها اشاره کرد و افزود: ما می‎توانیم خیلی از موضوعات مرتبط با حوزه شهری را در چارچوب قانون و با تائید فرمانداری‎ها عمل کنیم.

وی تاکید کرد: قانون‎گذار به عنوان نماینده حاکمیت در شهرداری‎ها و شوراها فرمانداری را در نظر گرفته و همه موظف هستیم قانون را اجرا کنیم تا فردی زیر سوال نرود و وظایف را درست برای خدمت به مردم دنبال کنیم.

استاندار گلستان به حوزه درآمدی و منابع درآمدی شهرداری‎ها اشاره کرد و گفت: همانطور که یک‌هزار میلیارد تومان پاسخگوی نیاز مردم استان گلستان نیست ۲۰۰ میلیارد تومان هم در شان مردم گرگان نیست.

وی با بیان اینکه باید به دنبال روش‎های جدید برای سرمایه‎گذاری باشیم، افزود: باید نسبت به مردم عدالت داشته باشیم و براساس عدالت نسبت به مردم خدمت کنیم.

هاشمی با بیان اینکه بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای شهر گرگان برای من عجیب بود، افزود: باید راه‎هایی در شهر گرگان در نظر گرفت که فروش ملک تنها راه برای کسب درآمد نباشد، گرگان با تاریخ خود نماینده‎ای برای ۳۰ شهر دیگر استان است و باید الگویی برای دیگر شهرهای کشور شود.

استاندار گلستان افزود: برای استفاده از ظرفیت شهر گرگان و مکان‎هایی مانند نهارخوران و النگدره باید برنامه‎ریزی شود.

وی گفت: صادقلو یکی از مدیرانی بود که وی را بیش از ۲۰ سال می‎شناسم و زحمات زیادی برای این شهر کشیدند و آقای باقری سرپرستی ۵ ماه در مدیریت شهری داشتند که این دوره سرپرستی سخت است و نگاه دستگاه‎ها به سرپرست به عنوان یک مدیر اجرایی متفاوت است و زحمات این مسئولان قابل تقدیر است.

استاندار گلستان ضمن تبریک به دادبود شهردار گرگان گفت: علاوه بر انتظاراتی که مردم دارند یکسری انتظارات نیز ما مطرح خواهیم کرد اما در کنارشان هستیم و به توسعه گرگان کمک می‎کنیم. ۴۵۰ میلیارد تومان در ۳ ماه تسهیلات از سوی بانک‎ها پرداخت شده و اگر مسئولان و بانک‎ها بخواهند به موضوعی کمک کنند می‎توانند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *