گلایه‌های مردم از نبود پزشک متخصص? در نائین؛ دردهای شبانه‌روزی مردم کویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مردم نائین از نبود بیمارستان مناسب در این شهرستان گلایه داشته و یکی از مطالبات آن‌ها از مسئولان احداث بیمارستان مناسب برای این شهرستان است، چرا که بیماران برای درمان خود به اردکان، میبد و یزد مراجعه کرده که علاوه بر مشکلات رفت و آمد برای اقامت و طول درمان خود با مسائلی روبه‌رو هستند.

یکی از شهروندان نائینی در این زمینه می‌گوید: به جز نبود متخصص، پزشکی که به صورت شبانه‌روز به بیماران رسیدگی کند در این شهرستان وجود ندارد، همچنین یک دستگاه سونوگرافی در شهرستان داریم که تنها دو روز در هفته پاسخگوی مردم است.

شهروند دیگری می‌گوید: بیمارستانی در کمربندی نائین نزدیک به شهرک قائمیه احداث شده ولی چند سالی است که ساختمان آن تکمیل نشده است که از مسئولان خواستار تکمیل هرچه سریع‌تر این بیمارستان هستیم.

یکی دیگر از شهروندان نائینی بیان می‌کند: بهترین متخصص‌ها از شهرستان نائین هستند اما متأسفانه هیچ کدام در داخل شهرستان خدمت نمی‌کنند که نمی‌دانیم دلیل آن چیست، همچنین مدتی است هیچ دکتری در درمانگاه نائین مستقر نیست. 

در بحث توزیع متخصص با مشکلاتی روبه‌رو هستیم

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام پیگیری مشکلات درمانی مردم حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: در بحث توزیع متخصص دچار مشکل هستیم، توزیع عادلانه‌ای در این راستا صورت نمی‌گیرد.

عباسعلی پوربافرانی با بیان اینکه در سال جاری به کل استان اصفهان ۲ پزشک متخصص رادیولوژی اختصاص داده شد، افزود: از این رو باید گفت به دلیل حجم بالای کاری این متخصص نمی‌تواند به صورت دائم در شهرستان نائین حضور داشته و پاسخگوی مشکلات مردم باشد.

وی با بیان اینکه برای خرید یک دستگاه ام.‌آر.آی حداقل حدود ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، تصریح کرد: البته به مردم شهرستان قول دادیم که بحث تأمین دستگاه‌های پزشکی را عملیاتی کنیم.

ضعف در جذب کمک خیران به عرصه بهداشت و درمان

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس بیان کرد: به‌رغم مباحثی که در حوزه تهیه و تأمین دستگاه ام.‌آر.آی مطرح شده بود اما برای جذب و کمک خَیر به عرصه بهداشت و درمان ضعیف هستیم چرا که خیران در حوزه بهداشت و درمان کمتر کمک می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقدمات لازم در راستای توسعه بخش بهداشت و درمان شهرستان نائین فراهم شده اما مقدمات تنها خرید دستگاه نیست بلکه در زمینه تأمین متخصص و ساختمان هم باید بسترهای لازم فراهم شود.

پوربافرانی با بیان اینکه یک ارتوپد به شهرستان نائین اختصاص داده شده است، ادامه داد: همچنین به کل استان اصفهان ۴ ارتوپد اختصاص دادند و این در حالی است که ما ۲۴ شهرستان در استان داریم و ارتوپدها باید هفته‌ای ۳ روز در شهرستان‌های مختلف از جمله نائین حضور داشته باشند و این تعداد ارتوپد با حجم بالای درخواست مردم همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه جمعیت نائین کم است و به دلایل مختلف مردم این شهرستان برای درمان خود به اردکان، میبد و یزد مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: به هرحال سیستم بهداشت و درمان در کشور و استان و شهرستان پیگیر مطالبات مردم هستند و قطعاً نمایندگان هم در راستای وظایف خود پیگیری‌هایی انجام می‌دهند.

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس افزود: باید مدیریت بهداشت و درمان نظارت کافی نسبت به حضور پزشکان در شهرستان‌ها انجام دهد تا مردم از حضور متخصص به صورت کافی برخودار باشند، البته دولت وظیفه دارد در مورد هر بیماری خدماتی ارائه کند.

وی با بیان اینکه بیمارستان خیرساز افضلیان تاکنون به سرانجام خوبی رسیده است، اظهار داشت: خوشبختانه چند روز گذشته آخرین امضای قرارداد از سوی دولت را اخذ کردیم، این قرارداد دو وجه دارد یکی خیر و دیگری دولت است.

پوربافرانی با بیان اینکه بیمارستان فعلی نائین مناسب نیست و هرروز نیاز به تعمیرات دارد که باید فکری به حال این بیمارستان کرد، گفت: صحبتی با خانواده افضلیان داشتیم و آن‌ها پذیرفتند که ساخت بیمارستان به دولت واگذار شود که پس از واگذاری باید مناقصه‌ای برگزار و پیمانکار جدید تعیین شود تا ساخت و ساز را شروع کنند.

به گزارش تسنیم، مردم شهرستان نائین در زمینه بهداشت و درمان و نبود بیمارستان مناسب سال‌ها است که با مشکلات متعدد روبه‌رو هستند و چشم به اقدامات دولت و وزارت بهداشت و درمان در این راستا دوخته‌اند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *