پایان عملیات عمرانی ساخت تونل غارمصنوعی کاشان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، به نقل از روابط عمومی شورای شهر کاشان، علی رسول‌زاده رئیس شورای شهر کاشان در  نشست رسمی شورای اسلامی شهر کاشان اظهار داشت: یک پروژه بدون کار کارشناسی و مطالعات گردشگری و عدم داشتن قرارداد انجام شده است ولی الان مجموعه شورای شهر و شهرداری باید درباره عملکرد این پروژه جوابگو باشند.

وی افزود: الان مباحثی درباره این پروژه مطرح است که چرا بدون هیچ نظارتی از جانب مدیران رده بالای شهرداری،سرمایه گذار توانسته یک تونل ۹۵ متری را در زیر بلوار بدون استحکام بخشی ایجاد کند که نگرانی هایی به وجود بیاورد.

رسول زاده خاطرنشان کرد: الان پیمانکار توقعات و خواسته هایی مبنی بر هزینه کردی با مبالغ میلیاردی در این پروژه دارد ولی براساس نظرات کارشناسی در این زمینه و با توجه به مسوولیت شهرداری و شورا تونل پر شود و فقط قسمت های ورودی آن برای بهره برداری مورد استفاده قرار گیرد.

سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان نیز در این جلسه گفت: ضرورتی برای ادامه عملیات عمرانی تونل  بلوار امام رضا (ع) نیست زیرا اقداماتش خارج از چارچوب فنی است والان بخشی از سقف تونل به دلیل وجود  فضای سبز فروریخته است.

وی تصریح کرد: درباره تصمیم گیری درباره این تونل ما خیلی تعلل کردیم زیرا سرمایه گذار با وجود برگزاری جلسات و مطرح کردن شروطی برای ادامه فعالیت در نهایت اذعان داشت که امکان ادامه کار را در این پروژه ندارد.

شهردار کاشان افزود: اسناد و مدارک موجود حاکی از عدم تایید این پروژه توسط مدیران وقت شهرداری دوره قبل است و امروز هم کسی نمی تواند آن را تایید کند.

ابریشمی راد با بیان اینکه هزینه پرکردن تونل از هزینه های اصلاحات فنی آن کمتر است، افزود: امکان ایجاد یک زیرگذر نیز در این قسمت میسر نیست زیرا تبعات اجتماعی دارد و از نظر اقتصادی توجیه پذیر نمی باشد.

شهردار کاشان تصریح کرد: من کار را تایید نمی کنم و هیچ مسوولتی برای کاری که غیرفنی و بدون قرارداد انجام شده است را نمی  پذیرم و یک ریال هم برای آن پرداخت نمی کنم.

ابریشمی راد خاطرنشان کرد: نمی شود درباره پروژه تونل با تعارف صحبت کرد بنابراین من این تونل را پر کرده وهزینه ها را از مطالبات احتمالی پیمانکار کسر می کنم مگر اینکه شورا یک تکلیف دیگری برای من تعیین کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *