۱۰ درصد برق کشور توسط ۱۳ نیروگاه اصفهان تولید می‌‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رسول موسی‌الرضایی پیش از ظهر امروز در همایش گزینشگران استان اصفهان اظهار داشت: انعکاس خدمات و اقدامات بسیار زیاد انجام ‌شده در مدت سال‌های پس از انقلاب یکی از فعالیت‌هایی است که توسط مدیران انجام‌ گرفته است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های برق در کشور پس از انقلاب رشد بسیار خوبی داشته است، گفت: تولید برق جمهوری اسلامی در حال حاضر قدرت اول منطقه است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به تاریخچه صنعت برق در اصفهان، افزود: صنعت برق اصفهان از سال ۱۳۰۴ ایجاد شده و توسط دو مولد ۹۰ واتی فقط برق چهل‌ستون اصفهان در شب تأمین می‌شد.

وی گفت: کتاب بیش از ۵۰ سال صنعت برق استان اصفهان در حال تدوین است و امیدواریم تا اواسط سال آینده انتشار یابد.

موسی‌الرضایی با بیان اینکه صنعت برق ایران جزء کشورهای سرآمد دنیا است، اظهار داشت: نزدیک به ۱۳ نیروگاه بزرگ و کوچک در استان اصفهان وجود دارد که ۱۰ درصد برق کشور را تولید می‌کند، ضمن اینکه ۱۲ درصد برق مصرفی کشور در اصفهان به وقوع می‌پیوندد.

وی با اشاره به وجود ۱۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال انرژی در استان، گفت: استان اصفهان کریدور الکتریکی شمال و جنوب کشور است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان دو شرکت منطقه‌ای برق وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش آب در استان شاهد تولید اسمی نیروگاه بزرگ اصفهان هستیم.

وی اظهار داشت: با تمامی تلاش‌هایی که صورت گرفته است دیگر نه‌تنها شاهد قطعی بلکه چشمک در برق هم نیستیم و پایداری شبکه را به‌شدت پیگیری می‌کنیم.

موسی‌الرضایی گفت: برق کالایی است که باید تولید و مصرف شود چراکه نمی‌توان آن را ذخیره کرد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در مدیریت شبکه جانشین پایتخت است، اظهار داشت: اصفهان جانشین دیسپاچینگ کشور است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به مشکلات اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تحریم‌ها، گفت: مسئله تحریم شاید بخواهد محدودیت ایجاد کند ولی توانستیم با گروه‌های اجرایی و تحقیقاتی شرکت خیلی از فعالیت‌ها را درون‌سازی و داخلی کنیم.

وی با بیان اینکه در تمامی دنیا مشاغل حساس و کلیدی در دست افراد مصلح و مناسب است،‌ تصریح کرد: از سال ۷۹ تا ۹۶ بیش از ۴ هزار فقره پرونده در هسته گزینش برق استان اصفهان رسیدگی شده است.

موسی‌الرضایی بیان کرد: مجموعه صنعت برق با تمامی توان در ۲۴ ساعت خود را خدمتگزار مردم می‌داند و در تلاش هستیم با تمام مشکلات موجود صنعت برق بالنده و پیشرویی داشته باشیم، همچنین باید گفت امروز آخرین فنّاوری‌ها روز را در صنعت برق کشور استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *