بودجه شهرداری ساوه به یک هشتم کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، مهندس مهدی حسینی عصر امروز با اشاره به اینکه  شرایط مالی شهرداری بحرانی است و این مجموعه روزهای سختی را سپری می کند اظهار داشت: برخی معتقدند که بودجه شهرداری با اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه به یک پنجم کاهش یافته اما این در حالی است که در عمل کاهش این بودجه به  یک هشتم رسیده است.

وی افزود: با گذشت ۹ ماه از سال تنها حدود ۳۰ درصد بودجه شهرداری ساوه محقق شده که این زنگ خطر نیازمند چاره اندیشی اساسی توسط تمامی مسئولان و بزرگان شهر و مشارکت و همراهی مردم است زیرا  اگر این شرایط  در مدت ۵ سال برنامه ششم توسعه با این روند پیش برود شهر ساوه با افت و مشکلات شدید مواجه می‌شود.

شهردار ساوه تصریح کرد: در ۵۰ روز گذشته شهرداری حدود یک و نیم میلیارد تومان هزینه‌های مختلف را کاهش داده اما وجود بیش از ۲۰ منطقه حاشیه نشین شهر که ساکنان آن از قشر محروم و ضعیف جامعه هستند همچنان با انبوهی از نیازها و مشکلات مواجه است.

حسینی بیان کرد: براساس سرشماری سال ۹۵ ساوه دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان شهرهای استان مرکزی است و این میزان افزایش جمعیت نیازمند تامین زیرساخت‌ها و خدمات شهری است.

 وی ادامه داد: وجود ۱۰۲ کیلومتر معبر خاکی در شهر تنها یکی از مشکلات شهر ساوه است اگر خواهان رشد و آبادی شهر هستیم همه باید دست به دست هم دهیم و در توسعه شهر مشارکت داشته باشیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *