وداع امدادگران کمیته امداد خراسان جنوبی با شهید گمنام

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حال وهوای خراسان جنوبی چندروزی است که با بوی خوش دوشهید گمنام هشت سال دفاع مقدس معطرگشته و میزبان این فرزندان غیور ودلاور ایران اسلامی است. شهدای گمنامی که برای دفاع از میهن عزیزمان جان خود را فدای این نظام کرده بلکه برای ما گمنام باشند ولی پیش خدای بزرگ و سرور وسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گمنام نیستند.

امروز اردوگاه یادگاران امام خمینی (ره) کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی که میزبان مادران ودختران مددجوی تحت پوشش این نهاد برای برگزاری اردوهای فرهنگی وآموزشی بودحال وهوای  شهید وشهادت گرفت درکنار این مددجویان کارکنان اداره کل کمیته امداداستان ومناطق یک ودو بیرجند نیز دروداع با این شهید گمنام همراه بودند.

چه زیبا بود برای آنان که درسالروز شهادت فرزند امام رضا(ع) ودرفضای اردویی شاهد استقبال از پیکر شهید گمنامی که معلوم نیست فرزند کدام شهر و روستای این سرزمین است باشند. آنان می گفتند که مادر ، پدر، خواهر وبرادر این شهید عزیر هم اکنون کجا وچشم انتظار این فرزندعزیزش است. ولی آنان گفتند هرجا که این مادر وپدر باشدخدا آنان را به سلامت داردو ما به جای آنان، این فرزندش را درآغوش می گیرم واستقبال پرشوری از این فرزند پاک ایران اسلامی می کنیم. اگراو وهزاران شهید دیگری که رفتند وجانانه از این مرز پرگوهر دفاع کردند وجان خود را ازدست دادن ما مرهون خون پاک ودنباله رو این شهدای گرانقدر هستیم.

یکی از زنان مددجوی زیرپوشش کمیته امداد استان شرکت کننده دراین اردوی فرهنگی به خبرنگار تسنیم گفت: خیلی خوش به سعادت ما در این دوره از اردوها شدکه بتوانیم درچنین روز زیبای با این شهید گمنام وداع کنیم و از آن شهید خواستم تا درآن دنیا شفاعت ما را از خداوند بزرگ وائمه گرامی بکنند.

وی افزود: این شهدا بودند که رفتند وجانانه دفاع کردند ومامدیون خون پاک آن هستیم و هم اکنون توانسته ایم درآرامش  زندگی کنیم.

یکی دیگر از فرزندان مددجوی این نهاد اظهارداشت: امروز آماده تا باحضور گرم خود اشکی برای دلتنگی های مادروپدرشهید بریزیم تا جای آنان را خالی نگذاریم تا شافی ما در روز آخرت باشند.

حسینی یکی از کارکنان کمیته امداد استان نیز دراین وداع با شکوه به خبرنگار ماگفت: شرکت درمراسم وداع وتشییع این شهدا به ویژه شهدای گمنام یک وظیفه دینی وملی است که ضمن احترام به خون شهیدان، خودرا از حال وهوای مادی دورکرده وبه حال وهوای معنوی قدم می گذاریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: امروز عصر همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) پیکر دو شهید گمنام برروی دستان مردم شهید پرور وهمیشه درصحنه شهرستان بیرجند تشییع ودربوستان پرفسور معتمد نژاد درشمال شهر آرام می گیرند.

فخر گفت: این شهدا ۲۵ و ۳۰ ساله هستند که در عملیات‌های بدر در شرق دجله و خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۱۲۱ شهید آرمیده‌اند و به راستی وجود شهدا در خراسان جنوبی نعمت و افتخاری بزرگ برای استان است .

گزارش از حمید قربانی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *